czwartek, 13 listopada 2014

Kolejny cel: Madera

Zachęceni wieloma pozytywnymi relacjami, a także udanym pobytem w Portugalii w 2014 roku, postanowiliśmy przyszłoroczne wakacje 2015 spędzić na portugalskiej "wyspie wiecznej wiosny", tj. na Maderze.

Loty na Maderę

Niestety z Polski nie polecimy bezpośrednio tradycyjnymi liniami do Funchal (stolicy Madery). Do wyboru mamy jedynie loty czarterowe, albo loty z przesiadką np. w Lizbonie, Porto lub Londynie.

Do Lizbony polecimy z Warszawy liniami WizzAir i Ryanair. Z Lizbony na Maderę latają m.in. linie lotnicze TAP i easyJet, a z Londynu ten drugi.

Jeśli mieszkacie blisko zachodniej granicy Polski, to można rozważyć bezpośredni lot z Berlina liniami airBerlin, jednakże cena tych połączeń sięga nawet 3 tys. złotych! A do tego trzeba doliczyć dojazd na niemieckie lotnisko autobusem (koszt od ok. 50 zł za osobę w jedną stronę) albo opłaty za paliwo i parking (ok. 90 euro za tydzień).

My postanowiliśmy nie męczyć się z przesiadkami i zarezerwowaliśmy sam lot czarterowy w biurze TUI pod koniec maja 2015 r. Cena jest dość atrakcyjna, bo 797 zł za lot w 2 strony z opłaconym bagażem do 20 kg. Lot odbędzie się liniami Enter.

Noclegi na Maderze

Rezerwacją noclegu zajmiemy się za kilka miesięcy, gdy już będziemy się zbliżać do terminu wyjazdu. Tradycyjnie już skorzystamy z mieszkania do wynajęcia na AirBNB lub Wimdu, ponieważ lubimy mieć w pokoju kuchnię, balkon, czy też dostęp do bezpłatnego parkingu. Cenowo taki nocleg również wychodzi taniej niż hotel.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz